Ezt a cikket neked írtuk, ha jelen pillanatban is keresed a bevételnövelés lehetőségeit a cégedben. Különösképp inni fogod a szavainkat, ha szíved szerint a gyors megtérüléssel járó és könnyen megvalósítható marketing módszerekre támaszkodnál.

Varázspirulák helyett faék egyszerűségű tippeket fogsz olvasni görgetés után. A legfontosabb, hogy ezek mindegyike hozzájárul a céged eredményességéhez. Válságban is.

Dobd ki a ballasztot és vágd le a felesleges költéseket

A sikeres válságkezelés kulcsa az optimalizálás. Aminek az első lépése a rendszeres kiadások racionalizálása. Fontos, hogy nem kell kapásból beszántani a teljes marketinget! Ahogy ebben a cikkünkben is írtuk, inkább a kiadások ésszerűsítése legyen a cél.

Írj össze tehát minden marketing jellegű költést. Beleértve a szoftverek használati díját, a hirdetések költségvonzatát, a PR megjelenéseket és minden egyebet. Majd vizsgáld meg, hogy az egyes tételek közül mi járul hozzá a bevételszerzéshez.

Ami inkább viszi, mint termeli a pénzt, attól jobb megválni. Az ily módon kikönnyített marketing gépezetre ugyanis hatásosabban építkezhetsz.

Szőnyegbombázás helyett fókuszálj lézerpontos marketingmódszerekre

Legalább három platformon hirdetsz rendszeresen, mégis csak egy felület hoz profitot? Akkor csoportosítsd az erőforrásokat erre a területre! Pörgeted a közösségi média posztokat, miközben a napnál is világosabb, hogy e-mail marketinggel hamarabb generálsz eladásokat? Akkor koncentrálj erre!

Eljött az az időszak, amikor már nem lehet két kézzel szórni a marketing büdzsét. A koncentrált marketing tevékenység fenntarthatóbb. Olyan kulcsterületekre összpontosítva, amelyek bizonyítottan eredményeket hoznak.

Hogy néhány példát említsünk:

Csípegesd le azokat az érett gyümölcsöket, amiket most is könnyedén elérsz. Ez a fajta paradigmaváltás jó eséllyel bizonyulhat a sikeres válságkezelésed döntő faktorának.

Mivel termelhetnél profitot, amit eddig ingyen adtál?

Könnyen lehet, hogy egészen mostanáig komoly pénzeket hagytál az asztalon. Azzal, hogy ingyen szolgáltattál a vevőidnek bizonyos dolgokat. Amelyek egyébként olyannyira hozzáadott értékkel bírnak, hogy szíves örömest fizetnének érte.

Hogy tudod kibányászni ezeket a rejtett forintokat? Első körben modellezd, milyen szolgáltatásokat nyújtasz. Mindent vegyél át. A látszólag apróságnak tűnő szívességek is jelentőséggel bírhatnak. Termékek is jöhetnek, amiket most még ingyenes bónuszként adsz.

Koncentrálj a népszerű választást jelentő dolgokra. Amelyekre szinte minden vevőd igényt tart. Köztük rejlenek ugyanis azok az opciók, amelyek plusz pénzt hozhatnak a konyhára. Például:

  • Webáruházként kérj felárat a termékeid S.O.S. kiszállításért.
  • A terméked, szolgáltatásod mellé járó támogatásért kérj el egy jelképes összeget.
  • Növeld a vásárlásonként realizált profitot upsell ajánlatokkal.
  • Tornázd fel az ajánlataid feltételezett értékét izgalmas bónuszokkal, amiket fillérekből adhatsz, de sokat elkérhetsz értük.

Ott segítsd a legjobb vevőid, ahol csak tudod

Minél szorosabb kapcsolatot ápolsz ugyanis velük, annál tisztábban láthatod az aktuális igényeiket. Ennél tisztább helyzetet pedig elképzelni sem tudsz ahhoz, hogy „hülyének is megéri” ajánlatokat tehess eléjük.

Ne feledd, az instant bevételnövelés képlete mindig a legjobb vevőidnél van! Rajtuk keresztül transzparensen láthatod, mire vágyik valójában a célközönséged. A jó hír, hogy sok vállalkozó ezt most sem látja be.

Neked ez lehetőség. Keresd a kapcsolatfelvétel lehetőségeit, és meglátod, a legkevésbé sem kell majd aggódnod a bevételek miatt. Néhány ötlet ehhez:

  • Hívd fel a legjobb vevőid és kérdezz rá, miben segíthetnéd őket.
  • Tarts INGYENES workshopot, ahogy mi is tesszük (ugye jelentkeztél már?).
  • Küldj levelet az e-mail listádra „Beszélgessünk” tárgymezővel. Ajánld fel, hogy legjobb tudásod szerint válaszolsz a kérdéseikre.
  • Tarts nyílt napot és hívd meg rá minden vásárlódat.

Konklúzió

Olyan időket élünk, amikor az ocsú látványosan elválik a búzától. Charles Darwin óta tudjuk, hogy a túlélés kulcsa a körülményekhez történő alkalmazkodás. Különösen akkor, ha céget igyekszel vezetni válságban.

Ha képes vagy alkalmazkodni és változtatni, könnyen a magad javára fordíthatod a recessziót. Pláne, ha gyakorlatban próbálod ki a cikkben elhangzottakat. Sok sikert kívánunk ehhez!

Szeretnéd, hogy veled gondolkozzunk a bevételnövelés lehetőségein?
Kattints ide, add meg az adataid és nemsokára visszahívunk.